SEO Çalışması

SEO Çalışması

İnternet, 90′lı yılların ortalarından itibaren hayatlarımıza girmeye başladığında, on yıl gibi bir süre içinde böylesi büyük bir yere sahip olabileceğini kimse öngörmemişti. On yıl gibi bir süre zarfından internet sitelerinin sayısı onlarca kat arttı, renksiz siteler canlandı, hatta video’lar ve hareketli banner’larla doldu. Askeri haberleşme için kurulmuş olan bu internet sistemi, artık dünyada devasa bir ağ ile kıtaları birbirine bağlıyor. Birbirine siber kablolarla bağlanan bilgisayarların veri alışverişi ile, görünmeyen ama sanal ortamda baytlarca yer tutan bir bilgi ve görüntü dünyası, veri alışverişi var. İnternetteki tüm verileri kütüphanelere sığdırmaya kalksak; buna ne kütüphaneler cevap verebilir, ne de insan ömrü yeterli olabilir.

Böylesi büyük bir okyanusta doğru bilgiye ulaşmak ise ayrı bir uzmanlık alanı. Günümüzde bilgi ulaşımı tamamen arama motorları tarafından organize ediliyor. Arama motorları, istediğiniz bilginin tamamını barındıran birer kütüphane gibidir ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkan internet siteleri, internet mecrasında birer “Best Seller” (çok satan) olarak kabul edilirler. Ve bilindiği gibi, herkes çok satanlar listesinden okumaya bayılır.

Her arama motoru, internet mecrasında olan bilgilerin tamamına giriş sağlayabilir ve kendi komplike sistemi ile bu siteleri belli bir düzende sıralayabilir.
Arama yapanlar için bu sıralamanın nasıl yapıldığının önemi yoktur. Arayanlar, sadece en iyi bilgiye en çabuk şekilde ulaşmak ister. Ancak bir internet siteniz varsa ve internette bulunmak sizin için önemli ise, arama motorlarının best seller listesine girmek isteyeceksinizdir.

SEO hizmeti (Search Engine Optimization/Arama Motoru Optimizasyonu), internet sitenizin arama motorlarının sonuç listesinde üst sıralarda, yani best seller listesinde çıkmasını sağlayan hizmettir. SEO hizmeti, kendi dalında hizmet veren internet sitelerinin, arama motorlarınca o dalda bulunması gerektiğini düşündüğü bilgileri düzenler ve bunun takibini yürütür. Bu düzenlemeler kelime dağarcığı, başlıklar, linkler, sitenin sosyal medyadaki itibarı ve büyüyen doğru içeriği olarak özetlenebilir.

Biz Derman Bilişim olarak, SEO hizmeti ile internet sitelerinizi dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasına sokma görevini icra ediyoruz. Arama motorları internette bulunan her kelimeyi tarar ve hangi sitede bulunduğunu tespit eder. Derman Bilişim, hangi alanda öne çıkmak istediğinizi göz önünde bulundurarak, internet sitenizin içeriği konusunda yardımcı olur.

Arama motorları, internet sitelerinin başlıklarını da büyük bir ilgi ile takip eder. Sitelerin başlıkları ve her sayfanın kendi başlığı arama motorları için ayrıca önem taşır. Derman Bilişim, bu bağlamda sitelerin başlıklarının ve URL’lerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Arama motorlarının siteleri konumlandırırken önem verdiği bir diğer husus, internet sitelerinin kendi arasındaki link alışverişidir. Bir biriyle bağlantılı sitelerin karşılıklı olarak paylaştığı linkler ve bu paylaşımların güvenilir sitelerle yapılıyor olması, arama motorlarının kendi listesini hazırlarken dikkat ettiği bir husustur. Biz Derman Bilişim olarak, internet sitenizin link’inin doğru sitelerde, doğru başlıklarla, doğru kelimelerle ve doğru sosyal mecralarda yer almasına yardımcı oluruz.
İnternet bilgi dünyasını düzenleyen arama motorları, internet sitelerine düzenli olarak uğrar ve içeriğini kontrol eder. Arama motorları için, internet sitelerinin listede yerini koruyabilmesi, yukarıda bahsi geçen tüm elementleri barındırarak büyüyen bir içeriğe bağlıdır. Derman Bilişim, içeriğinizi geliştirirken, arama motorlarının düzenleme prensiplerine bağlı kalmanıza yardımcı olur. Öte yandan sosyal medya ile ilişkilerinizi doğru kurmanızı ve sitenizin itibarının artmasını sağlar.

SEO hizmeti ile ilgili size sunduğumuz bu bilgiler, SEO hizmetinin temel prensipleri olsa da, bu komplike hizmeti bütün ayrıntıları ile açıklamıyor. Bunların yanında bilmeniz gereken SEO hizmetinin derinlikli ve özen isteyen bir hizmet olduğu ve derman bilişim tarafından itina ile sunulduğudur.